Zadaszenia tarasów
796 416 533 / 515 844 105 / 58 303 27 09

ZADASZENIE TARASU Z POLIWĘGLANU ZALETY I WADY

Zadaszenie tarasu z poliwęglanu 

 

Taras osłonięty czy zadaszony? Na co się zdecydować? Taras jest spełnieniem marzeń mieszkańców bloków, domów szeregowych i jednorodzinnych. Pieczołowicie zaprojektowana przestrzeń na tarasie oraz wokół niego pozwoli na błogi wypoczynek w okresie letnim. Taras będzie pełnił funkcję reprezentacyjną jako przedłużenie salonu podczas spotkań z rodziną lub znajomymi. W przypadku, gdy panujące warunki pogodowe na zewnątrz są niesprzyjające np. pada deszcz lub dokucza mocne nasłonecznienie taras staje się miejscem niewykorzystanym. Dlaczego warto zdecydować się na zadaszenie tarasu z poliwęglanu? Jakie są wady i zalety zadaszenia tarasu z poliwęglanu? Przeanalizujemy wszystkie argumenty za i przeciw.

 

Zadaszenie tarasu z poliwęglanu – zalety

 

Na początek skupmy się na zaletach wykonania zadaszenia tarasu z poliwęglanu. Dobrze wkomponowane w otoczenie zadaszenia tarasu pozwolą stworzyć niebanalne miejsce do relaksu i obcowania z naturą. Pogoda nie będzie przeszkodą podczas weekendowego grillowania. Poliwęglan będzie osłaniał wszystkie sprzęty i meble ogrodowe przechowywane pod zadaszeniem. Mało tego podstawa tarasu, która może być wykonana np. z deski tarasowej będzie chroniona przed silnym promieniowaniem UV, deszczem czy śniegiem. Poliwęglan jest materiałem, który posiada kilka podstawowych zalet:

 

Niska waga w porównaniu do np. szkła czy dachówki. W związku z powyższym konstrukcja z drewna klejonego, która oczywiście spełnia wszystkie normy na obciążenia na śnieg i wiatr nie musi posiadać przytłaczających przekrojów swoich elementów konstrukcyjnych. Całość wygląda lekko i nowocześnie.

 

Odporność na obciążenia. W zależności od rodzaju poliwęglanu oraz jego grubości są to materiały, które są odporne na gradobicia oraz silne nawałnice.

 

Elastyczność, czyli mamy możliwość zastosowania poliwęglanu na dachach o strzałce ugięcia w formie łukowej lub w formie typu eska „S”. Poliwęglany doginają się do giętych elementów z drewna klejonego. Jakie projekty konstrukcji są nietuzinkową propozycją w stosunku do zwykłych pergoli z drewna litego, stali czy aluminium.

 

Kolorystyka. Poliwęglany lity lub komorowy występują w trzech podstawowych kolorach, które mają różny stopień przepuszczalności światła – bezbarwny, brązowy oraz biały. Poliwęglany lite, których wygląd jest identyczny jak tafli szkła są maksymalnie przejrzyste i przepuszczają ponad 90% promieni słonecznych. Kolor brązowy przepuszcza 50-60% światła. Najskuteczniejszym kolorem pod kątem ochrony przed słońcem jest kolor biały, który przepuszcza około 30% światła pod zadaszenie. To od naszych potrzeb zależy wybór koloru.

 

Estetyka. Poliwęglany są materiałami, które wkomponują się z każdą zabudowę. Są to pokrycia dachów, które posiadają nowoczesny design. Rośnie jego popularność wśród projektantów i architektów.

 

Zadaszenie tarasu z poliwęglanu – wady

 

Wad zadaszenia tarasu z poliwęglanu jest niewiele. Przede wszystkim trzeba dobrać jego odpowiedni rodzaj i kolor. W innym wypadku może nam przeszkadzać, że wychodząc z salonu nie możemy podziwiać rozgwieżdżonego nieba. Poliwęglany są pokryciem dachu, którego nie da się rozsunąć na pilota. Przed wyborem materiału zalecamy skonsultować się ze specjalistą, który doradzi odpowiednie tworzywo.

ZADASZENIA TARASÓW Z POLIWĘGLANU

ZADASZENIE TARASU Z POLIWĘGLANU

Zadaszenia tarasów z poliwęglanu wykonujemy pod wymiar. Dostarczamy i montujemy konstrukcje na terenie całej Polski. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą w sklepie online. Link poniżej

 

ZADASZENIA TARASÓW Z POLIWĘGLANU SKLEP

Zadaszenia tarasów z poliwęglanu

Zadaszenie tarasu z poliwęglanu

Carport Planet jest liderem na rynku wykonawstwa zadaszeń tarasów z poliwęglanu. Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie. Staramy się poznać Państwa oczekiwania i potrzeby. Wychodząc naprzeciw stale udoskonalamy nasze produkty. Nie podejmujemy się wykonawstwa w przypadku, w którym nie mamy pewności, że efekt końcowy zadowoli nawet najbardziej wymagających nabywców. Jesteśmy świadomi faktu, że tylko zadowolony klient będzie polecał nasze usługi.

 

Posiadamy wykwalifikowaną kadrę, która przez ponad 10 lat funkcjonowania firmy zdobyła należyte doświdczenie do świadczenia najwyższej jakości usług. Dowodem są liczne nagrody i wyróżniania.

 

 

 

Zadaszenie tarasu - Zadaszenia tarasów - Wiaty garażowe - Wiata garażowa
796 416 533 / 515 844 105 / 58 303 27 09
ul. Kartuska 214/218, 80-122 Gdańsk