Zadaszenia tarasów
796 416 533 / 515 844 105 / 58 303 27 09

Zadaszenie tarasu cena

Zadaszenie tarasu z drewna, poliwęglanu czy materiału – porównanie cen

 

Posiadając dom lub w podczas jego budowy wielu z nas zastanawia się, czy postawić na pełne czy może częściowe zadaszenie tarasu, a może zdecydować się na całkowicie otwarty taras. Niewątpliwie drugie rozwiązanie świetnie sprawdzi się w domach budowanych na południu Europy, gdzie w zasadzie zawsze jest tam doskonała pogoda, Jednak w Polsce zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest częściowe zadaszenie tarasu. Jaki wybrać  materiał na zadaszenie tarasu? Czym wyróżnia się nowoczesne zadaszenie tarasu z poliwęglanu, zwijane zadaszenie tarasu z materiału czy drewniane zadaszenie kryte dachówką lub blachodachówką? Jak kształtują się ceny przy różnych typach zadaszeń?

 

Podejmując decyzję o budowie zadaszenia tarasu należy także  wybrać technologię, w której będzie ono wbudowane. Można kupić gotowe zadaszenia o standardowych rozmiarach wytworzone z drewna lub metalu np.: z aluminium albo też ze stali. Kryte poliwęglanem, szkłem hartowanym albo specjalnie wzmocnioną tkaniną. Zadaszenia tarasowe budowane mogą być także na zamówienie na wymiar. Wtedy na stelażu z drewna lub metalu,  jako pokrycie układa się nie tylko przezroczystą pleksi lub wzmocnione szkło,  tkaninę, czy też dachówkę, blachodachówkę, gonty bitumiczne oraz  naturalne. Jakie zalety, a jakie wady mają te rozwiązania? Z jakimi kosztami trzeba się liczyć przy tego typu konstrukcji?

 

Zadaszenie tarasu – cena materiałów i koszty budowy

 

Cena materiałów niezbędnych do zbudowania zadaszenia tarasowego jest bardzo różna. Jeżeli zdecydujemy się postawić zadaszenie samodzielnie to cena zostanie pomniejszona o koszty samej robocizny – a nie są to małe koszty. Wiele firm działających na obecnym rynku oferuje zadaszenia tarasowe do samodzielnego montażu, wyposażone w odpowiednie do tego instrukcje. W tej opcji otrzymamyw zadaszenia przyścienne, które montuje się do elewacji oraz zadaszenia wolnostojącego. To cena dachu tarasu przyściennego jest w granicach od 6 do 10 tysięcy złotych. Przykładowo: zadaszenie tarasu z poliwęglanu litego, drewna i okuć o szerokości 3,4 m i długości 5,6 m to wydatek blisko około 9000 złotych. Cena montażu przeprowadzonego przez specjalistów to koszt dwóch tysięcy złotych.

 

Wiele istniejących na rynku firm w swojej ofercie prezentuje gotowe projekty zadaszeń tarasowych pod wymiar. Cena zadaszenia tarasu nie zawsze w tym wypadku jest wyższa, ale może być tak, że cena ich montażu wzrośnie na końcowym etapie budowy. Cena wolnostojącego daszku nad tarasem to koszt około 6-9 tysięcy złotych. Cena jest uwarunkowana od tego z czego zbudowany jest dach tarasu. Przykładowo, model został wykonany z poliwęglanu, drewna klejonego oraz okuć ocynkowanych. Wypełniony poliwęglanem jest zazwyczaj można kupić w standardzie w trzech wariantach kolorystycznych – przeźroczystym, opalu oraz brązie. Dach w takiej opcji kosztuje około 7 tysięcy złotych. Firmy proponują także inne barwy na indywidualne zamówienie i wykonanie ich pod wymiar. Jako alternatywę, sklepy budowlano – wykończeniowe proponują proste i bardzo  tanie konstrukcje drewniane. Za tysiąc złotych można kupić już pergolę tarasową z drewna oraz  pleksi. Pergola tarasowa to dach nad tarasem którego położenia nie wymaga zbyt wielu umiejętności budowlanych. A cena tego modelu to już około 1000 złotych.

 

Z kolei ceny zadaszeń tarasowych, które można kupić przez internet, zaczynają się już od 1000 złotych do 4000 złotych. Cena jest zależna od tego jaki model zadaszenia tarasowego zostanie wybrany oraz z jakich materiałów on powstał. Natomiast, za gotowy daszek nad tarasem z poliwęglanu możemy dostać już za około 8-15 tysięcy. Niezależnie na jaki typ zadaszenia tarasowego się zdecydujemy, przed dokonaniem wyboru lepiej zapoznajmy się z produktem. Zapoznajmy się z cechami poszczególnych materiałów, z których ma zostać wybudowany daszek nad tarasem.

 

Zadaszenie tarasu – stelaż

 

Podstawową rzeczą przy tworzeniu zadaszenia tarasowego jest wybór materiału, z którego wykonany ma być jego stelaż. W Polsce najchętniej wybieranymi rozwiązaniami są stelaże zrobione z drewna lub z metalowych profili. Podejmując decyzję, trzeba wziąć pod uwagę przede wszystkim estetykę domu, do którego dołączone ma być zadaszenie tarasowe. Stelaż z drewna, będzie współgrać z domami wykonanymi w tradycyjny sposób oraz tych tych wykonanych z bala drewnianego. Stalowe lub aluminiowe zadaszenie tarasu, sprawdzi się natomiast najlepiej w przypadku domów nowocześnie budowanych, które posiadają prostą bryłą. Ceny stelaży są różne i zależą one od wielkości całego zadaszenia tarasowego. Wybierając zadaszenie tarasu istnieje wiele ciekawych opcji, które warto wziąć pod uwagę. Masz do wyboru:

 

  1. zadaszenie tarasu na drewnianym stelażu;
  2. daszek na metalowym stelażu;
  3. zadaszenie tarasu z poliwęglanu;
  4. zadaszenie z materiału;
  5. szklana zadaszenie tarasu;
  6. zadaszenie blachodachówką;
  7. daszek z dachówki;
  8. pergolę;

 

Cena zależy właściwie od indywidualnych upodobań, projektu zadaszenia, materiałów i od wynajęcia ewentualnej ekipy montażowej.

 

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z oferty naszej firmy. U nas znajdą Państwo oryginalne wzory zadaszeń tarasowych w przystępnych cenach. Nasze daszki nad tarasem charakteryzuje to, że są one wykonane z najwyższej klasy materiałów i tworzyw sztucznych, z dbałością o estetykę nawet najmniejszego elementu tarasu. Ponadto, nasza oferta jest na tyle szeroka, że bez problemu będą mogli dobrać Państwo odpowiednie dla siebie zadaszenie tarasu, a nasi specjaliści są do Państwa dyspozycji. W dodatku, chętnie pomogą przy wybraniu materiałów, z których ma powstać Państwa zadaszenie. Co więcej, nasi specjaliści od montażu pomogą także postawić całą konstrukcję zadaszenia w wyznaczonym miejscu. Serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszą firmą.

 

ZOBACZ FILM ZADASZENIA TARASU PERGOLI CARPORT PLANET

 

Zobacz film z realizacji zadaszenia tarasu wykonany przez naszą firmową ekipę. Produkujemy zadaszenia pergole drewniane przyścienne.  Jako dodatki oferujemy zabudowy boczne żaluzjowe regulowane lub stałe, systemy orynnowania, najlepsze pokrycia dachów z poliwęglanów, w standardzie stosujemy okucia i podstawy słupków ze stali kwasoodpornej klasy A4. Zadaszenia tarasów wykonujemy na wymiar, wyslij zapytanie a otrzymasz od nas bezpłatną ofertę i wizualizację / projekt pergoli tarasowej.

 

Cena zadaszenia tarasu

Zadaszenie tarasu cena

Zadaszenia tarasów wykonujemy pod wymiar. Dostarczamy i montujemy konstrukcje na terenie całej Polski. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą w sklepie online. Link poniżej

 

ZADASZENIE TARASU CENA 

zadaszenie tarasu cennik

Ceny zadaszeń tarasów

Carport Planet jest liderem na rynku zadaszeń tarasów. Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie. Staramy się poznać Państwa oczekiwania i potrzeby. Wychodząc naprzeciw stale udoskonalamy nasze produkty. Nie podejmujemy się wykonawstwa w przypadku, w którym nie mamy pewności, że efekt końcowy zadowoli nawet najbardziej wymagających nabywców. Jesteśmy świadomi faktu, że tylko zadowolony klient będzie polecał nasze usługi.

 

Posiadamy wykwalifikowaną kadrę, która przez ponad 10 lat funkcjonowania firmy zdobyła należyte doświdczenie do świadczenia najwyższej jakości usług. Dowodem są liczne nagrody i wyróżniania.

 

 

Zadaszenie tarasu - Zadaszenia tarasów - Wiaty garażowe - Wiata garażowa
796 416 533 / 515 844 105 / 58 303 27 09
ul. Kartuska 214/218, 80-122 Gdańsk