Zadaszenia tarasów
796 416 533 / 515 844 105 / 58 303 27 09

Zadaszenie tarasu na wymiar

Daszek nad tarasem jest niezwykle ważnym i jednocześnie bardzo pomocnym elementem wyposażenia – przypadku tarasów otwartych czy odsłoniętych. Odpowiednie zadaszenie tarasu zapewni sporo cienia na powierzchni tarasu oraz osłoni go przed nadmiernym nasłonecznieniem czy nawet silnym wiatrem lub śniegiem. Oferowane na rynku zadaszenia tarasu powinny być solidnie i estetycznie wykonane. Po to, aby pasowało do estetyki domu i pełniło swoją funkcję przez długie lata.

 

Modele zadaszeń tarasowych na wymiar

 

Do wyboru istnieje bardzo duży wybór różnego rodzaju zadaszeń tarasowych na wymiar. Oto kilka, najczęściej wybieranych modeli:

  • zadaszenia tarasu mocowane do ściany budynku pod wymiar – gdzie cała konstrukcja oparta jest na słupach, a dach mocowany jest z jednej strony do ściany np.: domu lub jakiegokolwiek innego budynku.
  • zadaszenia tarasu wolnostojącego na wymiar (pawilony) – tego typu rozwiązanie mocowane jest na czterech słupach, najczęściej z dachem zdejmowanym, wykonanym ze specjalnej tkaniny poliestrowej, która jest wcześniej impregnowana. Pawilon jest najczęściej, ma kształt kwadratu lub prostokąta. Ponadto, ma dołączane zasłony oraz moskitiery, które  można w każdej chwili zasłonić lub zdjąć, gdy nie są one już potrzebne po zakończonym np:sezonie letnim. Daszek nad tarasem tego typu, montowany jest na tarasie jako zupełnie osobna konstrukcja, która nie połączona bezpośrednio z budynkiem. Zadaszenia wolnostojące na wymiar w formie pawilonu świetnie sprawdzają się w przypadku konstrukcji i tarasów wykonanych z drewna.

 

Zadaszenia tarasów mocowane do ściany budynku, są solidnymi konstrukcjami, które są wykonane z drewna klejonego warstwowo. Jest ono niezwykle wytrzymałe i jest wykorzystywane do tworzenia rozbudowanych konstrukcji o dużej nośności. W ofercie wielu firm działających stacjonarnie lub przez internet, dostępne są równie zadaszenia tarasowe pod wymiar, którego konstrukcja wykonana jest z aluminium, a dach z niezwykle wytrzymałego poliwęglanu. Dach w tym modelu pełni funkcję częściowego lub zupełnego przesuwania paneli, które umieszczone są na specjalnej suwnicy.

 

Zadaszenia tarasu, w przypadku konstrukcji drewnianej, mocowanej do ściany budynku mogą być wykonane według tradycyjnych wymiarów lub pod wymiar (na zamówienie klienta). Dach wykonany jest z paneli poliwęglanowych komorowych lub litych w kilku kolorach podstawowych do wyboru np.: mlecznym, zadymionym czy przezroczystym

 

Jaki stelaż zadaszenia tarasu pod wymiar wybrać?

 

Podstawową rzeczą, którą należy wziąć pod uwagę w chwili wyboru odpowiedniego dla siebie zadaszenia tarasowego pod wymiar jest wybór materiałów, z których zostanie zbudowany stelaż. W naszym kraju najczęściej wybierane są stelaże pod wymiar wykonane z drewna luk te postawione z metalowych profili. Podejmując decyzję, przede wszystkim należy kierować się stylem w jakim wykonany jest budynek. Drewniane zadaszenie tarasu pod wymiar, świetnie sprawdza się przy domach tradycyjnych z np.: drewnianą wstawką w elewacji, które często są stylizowane na wiejskie lub skandynawskie domki. Idealnie także, wygląda tego typu zadaszenie, do domów wykonanych w całości z bali drewnianych. Z kolei, stalowe lub aluminiowe zadaszenia pod wymiar ładnie komponują się z budynkami nowoczesnymi. Takie budowle charakteryzują się niezwykłą prostotą. Dlatego zadaszenia metalowe dodatkowo zapewnią im jeszcze lepszy design.

 

Zadaszenie tarasu metalowe i drewniane pod wymiar

 

Drewniane zadaszenie tarasu pod wymiar pozwala niezwykle szybko osiągnąć efekt “wow”, nawet w jeszcze nieskończonym ogrodzie. Drzewo jest także tworzywem, które z łatwością można samemu odnowić po kilku latach, za pomocą swoich narzędzi oraz zakupionego środka impregnującego. Drewniane zadaszenie tarasu pod wymiar jest również ponadczasowym rozwiązaniem – zamawiając tego typu konstrukcje i inwestując w nią, można być pewnym, że przez długie lata będzie ona dalej “modna”. Używając drewnianych elementów , które są właściwie dobrane, to stelaż w takim wypadku może być pokryty właściwie każdym, dostępnym materiałem wykończeniowym, używanym na dachach np.: lekkimi tkaninami szytymi na wymiar, jak i szkłem hartowanym czy nawet dachówkami. Drewno przy zamówieniach zadaszenia tarasowego na wymiar, idealnie nadaje się również do stworzenia nowoczesnej i oryginalnej pergoli.

 

Natomiast metalowe zadaszenie tarasu pod wymiar również jest jest jednym z najczęściej wybieranym zadaszeniem tarasowym. Zadaszenie tarasu z aluminium czy stali doskonale pasuje do nowoczesnego budownictwa, ale również dobrze się prezentuje przy domach wykonanych w tradycyjnym stylu. Stelaż domu na wynajem, wykonany z metalu znacznie mniej waży od tego z drewna. Co więcej, charakteryzuje się lepsza wytrzymałością na wszelkie działania atmosferyczne takich jak np.: wysoka czy niska temperatura, promienie słoneczne, deszcz i śnieg. Przy właściwym zabezpieczeniu metalu przez rdzą nie straszna jest wilgoć przy metalowym stelażu na wymiar. Stelaże tarasowe pod wymiar tego typu, najczęściej pokrywane są pokryciami o niezbyt dużej wadze, które jednocześnie nie zasłaniają stylowych metalowych elementów. Przeważnie wybierane są do tego przezroczyste płyty z poliwęglanu pod wymiar lub szkła (bezpiecznego lub przesuwane panele materiałowe lub też żagle ogrodowe). Na tego typu konstrukcje nie powinno się kłaść ciężkich dachówek czy blachodachówek. Co ważne, stalowe zadaszenie tarasu pod wymiar kupuje się już gotowe do złożenia i zamontowania na tarasie. Wystarczy tylko zgodnie z zaleceniami łączyć ze sobą poszczególne, zabezpieczone farbą elementy. Stelaż można pomalować na dowolny kolor, dzięki czemu z łatwością dopasuje się ją, do stylu w jakim wykonany został dom.

 

Zadaszenie tarasu pod wymiar

 

Kwestia zadaszenia tarasu pod wymiar zależy właściwie od indywidualnych upodobań. Do wyboru jest wiele ciekawych opcji, które mogą stworzyć dość oryginalny i niepowtarzalny wygląd tarasu. Do wyboru mamy między innymi: zadaszenie z poliwęglanu, z materiału, ze szkła, dachówki, blachodachówki czy płyt ceramicznych. Wszystko zależy od projektu i stelaża zadaszenia.

 

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej firmy i zamówienia odpowiedniego zadaszenia tarasu pod wymiar. Prezentowane na naszej stronie internetowej zadaszenia pod wymiar cechuje wysoka wytrzymałość, lekkość oraz odporność na wszelkie czynniki zewnętrzne. U nas mogą Państwo dobrać zadaszenie tarasu, które w pełni będzie spełniało Państwa oczekiwania wizualne oraz finansowe. Co więcej, nasi specjaliści, pomogą Państwu w podjęciu decyzji i zamówieniu projektu zadaszenia konkretnie pod wymiar budynku, a nasi specjaliści od montażu pomogą w sprawnym postawieniu całej konstrukcji przed Państwa domem. Zapraszamy do

 

ZOBACZ FILM ZADASZENIA TARASU PERGOLI CARPORT PLANET

 

Zobacz film z realizacji zadaszenia tarasu wykonany przez naszą firmową ekipę. Produkujemy zadaszenia pergole drewniane przyścienne.  Jako dodatki oferujemy zabudowy boczne żaluzjowe regulowane lub stałe, systemy orynnowania, najlepsze pokrycia dachów z poliwęglanów, w standardzie stosujemy okucia i podstawy słupków ze stali kwasoodpornej klasy A4. Zadaszenia tarasów wykonujemy na wymiar, wyslij zapytanie a otrzymasz od nas bezpłatną ofertę i wizualizację / projekt pergoli tarasowej.

 

Zadaszenia tarasów na wymiar

Zadaszenie tarasu pod wymiar

Drewniane zadaszenia tarasów wykonujemy na wymiar. Dostarczamy i montujemy konstrukcje na terenie całej Polski. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą w sklepie online. Link poniżej

 

ZADASZENIA TARASÓW NA WYMIAR SKLEP

zadaszenia tarasów pod wymiar

Zadaszenie tarasu na wymiar

Carport Planet jest liderem na rynku zadaszeń tarasów na wymiar. Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie. Staramy się poznać Państwa oczekiwania i potrzeby. Wychodząc naprzeciw stale udoskonalamy nasze produkty. Nie podejmujemy się wykonawstwa w przypadku, w którym nie mamy pewności, że efekt końcowy zadowoli nawet najbardziej wymagających nabywców. Jesteśmy świadomi faktu, że tylko zadowolony klient będzie polecał nasze usługi.

 

Posiadamy wykwalifikowaną kadrę, która przez ponad 10 lat funkcjonowania firmy zdobyła należyte doświdczenie do świadczenia najwyższej jakości usług. Dowodem są liczne nagrody i wyróżniania.

 

 

 

Zadaszenie tarasu - Zadaszenia tarasów - Wiaty garażowe - Wiata garażowa
796 416 533 / 515 844 105 / 58 303 27 09
ul. Kartuska 214/218, 80-122 Gdańsk