Zadaszenia tarasów
796 416 533 / 515 844 105 / 58 303 27 09

Pergola tarasowa

Pergola tarasowa – nowoczesny sposób na przedłużenie tarasu

 

Pergola tarasowa to świetne rozwiązanie, dzięki któremu nawet największa ulewa nie jest w stanie zepsuć nam np.: grilla czy nawet romantycznej kolacji. Nie ważne czy na dworzu jest upał, pada czy wiatr – mając dobrze zaaranżowany taras można cieszyć się odpoczynkiem na świeżym powietrzu w każdej chwili. Pergole tarasowe z ruchomym zadaszeniem, obecnie cieszą się coraz większą popularnością.

 

Zadaszenie tarasu oraz jego odpowiednia osłona jest właściwie podstawowym elementem  wyposażenia domu czy ogrodu. Podczas upalnych dni pergole tarasowe dają ochronę  przed promieniami słonecznymi, a podczas brzydkiej pogody dają schronienie się przed deszczem. A w chwili, gdy przestają one być potrzebne można je złożyć, po to, aby  nie ograniczały dopływ światła do np.: salonu czy kuchni w domu. Solidna oraz stabilna konstrukcja pergoli tarasowej daje duże bezpieczeństwo, a nieprzemakalne i wielokolorowe materiały sprawiają, że taka pergola jest niezwykłą i oryginalną ozdobą do każdego domu.

 

Pergolę tarasową można zamontować bezpośrednio do ściany, efektownie powiększając i otwierając przestrzeń domową lub ustawić w ogrodzie jako samodzielny pawilon, tworząc atrakcyjne schronienie przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Pergola tarasowa to rozwiązanie, które niezależnie od warunków klimatycznych i atmosferycznych pozwala na spełnienie marzenia o spędzaniu każdego wolnego czasu na zewnątrz, wtedy kiedy tylko chcesz, a nie wtedy gdy pozwala na to pogoda.

 

Co to jest pergola?

 

Pergola jest nowocześniejszym rodzajem markiz, która wyposażona jest w specjalne prowadnice boczne oraz podpory przednie. Dzięki takiej konstrukcji pergole są dużo bardziej odporne na wszelkie warunki atmosferyczne (promienie słoneczne, deszcz, wiatr, śnieg), niż klasyczne i tradycyjne markizy. Ponadto, niektóre modele pergoli pozwalają na rozwinięcie poszycia także z przodu, w części pionowej. Dzięki temu możemy uzyskać dodatkową prywatność oraz cień od nisko świecącego, chowającego się słońca w godzinach popołudniowych. Co więcej, przednią część pergoli można użyć jako powierzchni reklamowej.

 

Różnica między pergolą tarasową a markizą

 

Markiza tarasowa jest osłoną, w której elementem naciągającym materiał oraz podtrzymującym go w płaszczyźnie, są ramiona przegubowe. Markiza tarasowa nie wymaga używania prowadnic czy podpór. Kąt nachylania całej konstrukcji markizy powinien wynosić minimum 15°. Pergola z kolei,  w każdym przypadku wymaga użycia słupów oraz belek, które staną się jej  ramionami. Pergole wyposażone w te elementy, mogą osiągać dużo większe rozmiary w porównaniu do markiz tarasowych. Pergole tarasowe są znacznie bardziej odporne na wiatr, a kąt nachylenia daszku może być nawet w poziomie.

 

Do czego można wykorzystać pergole tarasowe?

 

Pergola tarasowa używana jest najczęściej jako ochrona przed słońcem, deszczem, wiatrem (stosując osłony boczne ) – tarasów, ogródków należących do restauracji. Pergola tarasowa wykorzystywana jest również jako wolnostojące zadaszenie w ogrodzie

 

Jakie można jeszcze zastosować dodatkowe wyposażenie przy pergolach tarasowych?

 

Pergole tarasowe można doposażyć w następujące elementy:

  • balustrady
  • zabudów bocznych składających się z regulowanych żaluzji,
  • systemu odprowadzania wody,
  • oświetlenia;
  • wykonane ze stali nierdzewnej
  • zestaw nagłaśniający.

 

Pergole niewątpliwie dodają niezwykłego uroku do otoczenia domu, ale i zapewnią komfort, spokój oraz pozwalają na  jeszcze przyjemniejsze spędzanie wolnego czasu w ustronnym miejscu. Prosta w montażu zabudowa tarasu wyróżnia się przede wszystkim niezwykłą  funkcjonalnością oraz praktycznością. Pergole tarasowe są świetnym elementem wyposażenia każdego ogrodu, ale mogą one również być użyte jako ścianka działowa, osłona tarasu czy kącika do relaksu. Bogata i kompleksowa oferta pergoli pozwala na stworzenie oryginalnego i niepowtarzalnego miejsca wypoczynku wyróżniającego się miłą atmosferą, spokojem oraz nowoczesnym stylem.

 

Jak należy zamontować pergolę tarasową?

 

Montowanie pergoli to praca, która wymaga dużej precyzji, dokładności oraz wiedzy budowlanej. Ponadto, potrzebne jest również duże doświadczenie osób wykonujących montaż pergoli – czyli znających się na montażu tego typu konstrukcji. Stosowane w budownictwie mieszkaniowym nowoczesne technologie budowy domów, różne izolacje termiczne ścian, zmuszają do wykonywania montażu pergoli tarasowej bardzo dokładnie przy jednoczesnym zastosowaniu najlepszych technik mocowań całej konstrukcji. Firma wykonująca montaż pergoli powinna podejść do tego zadania profesjonalnie i solidnie z zachowaniem wszystkich standardów dotyczących technologii mocowań.

 

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z oferty naszej firmy. U nas znajdą Państwo oryginalne modele pergoli tarasowych w dobrych cenach. Nasze pergole wyróżnia to, że są one wykonane z najwyższej klasy materiałów oraz  tworzyw, z dbałością o nawet najmniejszy element konstrukcji pergoli tarasowej. Ponadto, nasza oferta jest na tyle szeroka, że bez problemu będą mogli dobrać Państwo odpowiednią dla siebie pergolę.  W dodatku, nasza wykwalifikowana ekipa monterska chętnie pomoże przy wybraniu materiałów, z których ma powstać Państwa zadaszenie. Co więcej, nasi specjaliści pomogą również zbudować całą konstrukcję pergoli tarasowej. Serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszą firmą.

 

ZOBACZ FILM ZADASZENIA TARASU PERGOLI CARPORT PLANET

 

Zobacz film z realizacji zadaszenia tarasu wykonany przez naszą firmową ekipę. Produkujemy zadaszenia pergole drewniane przyścienne.  Jako dodatki oferujemy zabudowy boczne żaluzjowe regulowane lub stałe, systemy orynnowania, najlepsze pokrycia dachów z poliwęglanów, w standardzie stosujemy okucia i podstawy słupków ze stali kwasoodpornej klasy A4. Zadaszenia tarasów wykonujemy na wymiar, wyslij zapytanie a otrzymasz od nas bezpłatną ofertę i wizualizację / projekt pergoli tarasowej.

 

Pergola drewniana

Pergola na tarasie

Zadaszenia tarasów z poliwęglanu wykonujemy pod wymiar. Dostarczamy i montujemy konstrukcje na terenie całej Polski. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą w sklepie online. Link poniżej

 

ZADASZENIA TARASÓW Z POLIWĘGLANU SKLEP

Perole tarasowe

Pergola tarasowa

Carport Planet jest liderem na rynku pergoli tarasowych. Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie. Staramy się poznać Państwa oczekiwania i potrzeby. Wychodząc naprzeciw stale udoskonalamy nasze produkty. Nie podejmujemy się wykonawstwa w przypadku, w którym nie mamy pewności, że efekt końcowy zadowoli nawet najbardziej wymagających nabywców. Jesteśmy świadomi faktu, że tylko zadowolony klient będzie polecał nasze usługi.

 

Posiadamy wykwalifikowaną kadrę, która przez ponad 10 lat funkcjonowania firmy zdobyła należyte doświdczenie do świadczenia najwyższej jakości usług. Dowodem są liczne nagrody i wyróżniania.

 

 

 

Zadaszenie tarasu - Zadaszenia tarasów - Wiaty garażowe - Wiata garażowa
796 416 533 / 515 844 105 / 58 303 27 09
ul. Kartuska 214/218, 80-122 Gdańsk